Beğenin, Takip edin!
Düet Matematik
Matematik Kampı Nedir??

Matematik, öğretmeni olmadan zor öğrenilebilecek ancak öğrenmek isteyen öğrencisi bulunmadan asla öğretilemeyecek bir derstir. Hayatımızdaki, sınavlardaki önemi tartışılmaz. Böylesi bir dersi birebir bir destekle alabilmenin en yeni, en özel ancak bir matematikçinin aklından çıkabilecek kadar zekice kurulmuş ders çalışma atmosferine matematik kampı diyoruz.

Matematik Kampının Amacı:

Kampta amaçlanan ''matematik öğrenilmesi zor olan bir ders'' algısını değiştirerek hem 10 – 12 kişi arasında kendinizi özel hissedip birebir destek aldırmak hem de aynı amaçlarla bir araya gelmiş, ortak paydada birleşmiş bir gruba ait olma rahatlığını yaşatmaktır.

Matematik Kampı Nasıl İşler:

Size özel çalışma odasında 10 – 12 kişilik bir grup ve 4 öğretmenle birlikle çalışma başlar. Cumartesi - Pazar 10.00 – 17.00 arasında yapılacak çalışma 45 dakika ders 10 dakika mola şeklindedir. Öğrenci 10-15 dakika öğretmenden bilgiyi alıp öğrendikten sonra pekiştirmek için kendi haline bırakılır. Bu sırada öğrenci konuyla ilgili bol bol örnek çözer. İlgili konunun öğrenildiğinden emin olununca da bir diğer konuya geçilir. Öğrencilere döngülü bir şekilde uygulanan bu çalışma şekli aralıksız devam eder. Öğrenci çalışma sırasında her takıldığını sorabileceği eğitmenleri hazır bulunur. Bu şekilde mantıklı bir sırayla eksik konular bir bir tamamlanır. Sonuç itibariyle saatlerce hem özel ders alınmış hem de öğrenmede öğrenci pasif değil aktif olmuş olur. Bilgiyi her zaman öğretmenden hazır bulan öğrenci unutmaya meyillidir. Kendi çabasıyla öğrenen öğrenci asla unutmaz. Anlaşılması güç durumlarda ve içinden çıkamadığı konularda da anlık destek alabileceğinden öğrenmenin önündeki tüm engeller kalkmış olacaktır.

kurumsal